אם אתם עובדים עם כמה בנקים ויש לכם בלאגן בעסק, אתם חייבים לצפות בסרטון הזה

הרבה בעלי עסקים באים ושואלים אותי, ״רותם, תגיד, עם כמה בנקים לעבוד?״ והתשובה הפשוטה היא לפחות עם שני בנקים.
למה לפחות עם שני בנקים? כי אני לא רוצה להיות תלוי בגורם בנקאי אחד שכשהכל טוב הוא באמת רוצה לתת לי הלוואות, והיחסים איתו טובים ונוחים, והרבה יותר מסודר להתנהל מול גורם בנקאי אחד.

לצפייה לחצו על הסרטון

כשהעניינים קצת פחות טובים אין לי עוד גורם בנקאי שמכיר אותי. אין לי גם תחרות בריביות ובעמלות מול שני גורמים. ואז גם אם המצב פחות טוב ואני בא לבנק חדש, הוא לא כל כך ירצה לתת לי כסף. לכן צריך להתנהל תמיד לפחות עם שני גורמים בנקאיים.

עכשיו, הרבה פעמים בעלי עסקים מגיעים אלינו כשהם כבר עובדים עם ארבעה, חמישה, ושישה בנקים ויש להם תחושה של בלאגן שלם בניהול הפיננסי שלהם.

והם מייחסים את הבלאגן הזה למקום לא נכון. מה זאת אומרת? הם אומרים לעצמם ״בגלל שאני עובד עם שישה בנקים, יש לי בלאגן פיננסי״. והאמת היא לא זו. אפשר לעבוד עם שישה בנקים ושהניהול הפיננסי יהיה מאוד מסודר.

רוב בעלי העסקים שכבר עובדים עם שישה בנקים הגיעו לשם בגלל בלאגן פיננסי. בגלל שהם גירדו מכאן 50,000, מכאן 100,000. כיבו שריפה ועוד שריפה, וכשהבנק השלישי והרביעי כבר לא האמינו בהם, הלכו לבנק החמישי והשישי.

ואז הם מגיעים אלינו עם בלאגן שלם, עם אמונה לא נכונה שהבלאגן הוא בגלל כמות הבנקים. אז לא. כשמתחברים למספרים, מבינים באמת מה צריך, והולכים לגייס כסף, לא משנה אם זה יהיה משלושה בנקים או שישה בנקים.

העניין הוא לעבוד מסודר, להיות מחובר למספרים, לשלוט על הניהול הפיננסי. ואז תגלו שגם כשאתם עובדים עם שישה בנקים, הניהול הפיננסי מסודר. מבינים איפה עובדים, ואפשר לרוץ קדימה.

שיהיה המון בהצלחה!

 

נושאים נוספים שכנראה יעניינו אותך:

 

תזרים מזומנים

ייעוץ עסקי

הלוואות לעסקים

ליווי פיננסי

ליווי עסקי