איך הגדלנו את הרווח של יבואן המשחקים ב-230% באמצעות הלוואות!

כשהוא בא לפגישה הראשונה הוא אמר לי: "תשמע רותם, העסק הולך וגדל, אני מוכר יותר ויותר, אבל עצרתי. אני רואה שיש כסף על הרצפה ושאני יכול למכור יותר אבל ככה אני לא ממשיך."  מה הפחיד כל כך את בעל העסק? איך שחררנו את המחסום שתקע אותו? ואיפה הוא נמצא שנה אחר כך? בואו, תשמעו סיפור.

9 המרכיבים בכל עסק

אפשר להגדיל את העסק להרוויח יותר ולעבוד פחות, אני יודע שזה נשמע מוזר לרוב בעלי העסקים… לצפייה לחצו על הסרטון

בוני פיה, חברת ש. ונציה

שמי בוני פיה, אני מנהל את חברת ש.ונציה חברה מוכרת, שהיא מאוד מוצלחת בפן המקצועי. לצפייה לחצו על הסרטון בפן הפיננסי היא הייתה בצרות הרבה שנים. ובמשך 15 שנה, לא היה לי שקט בחברה והרבה לילות עברו בדאגות.

רויטל סנדרוסי, רשת קפה ספורה

אני הגעתי לרותם מלפני שנה וחצי לליווי, עם שאלה מאוד מאוד קיומית כמה זמן נותר לעסק שלי לחיות? היום אחרי שנה וחצי של ליווי השאלה הזו בכלל לא רלוונטית. לצפייה לחצו על הסרטון

וואו זה היה קרוב, הוא כמעט נפל… גייסנו את הכסף רגע לפני…

גיוס אשראי

בדרך כלל אני לא אוהב לגייס כספים ללקוחות בחודש הראשון לליווי, כיוון שאנחנו לא יודעים עדיין כמה כסף נצטרך ואני יודע שלא טוב לבוא לבנק בתכיפות גבוהה ולנסות לגייס סכומים גבוהים. זה מעיד על חוסר רצינות וחוסר שליטה במצב, ומערער את הביטחון של הבנק בלקוח. הפעם זה היה שונה להפתעתי.

תכניות חיסכון – מה בעל עסק חייב לדעת

אני רוצה לדבר איתכם קצת על תכניות חיסכון לעתיד שלכם לעתיד של הילדים שלכם לפנסיות. כולנו רוצים לחסוך לדאוג לעתיד שלנו והבנקאים מנצלים את זה. לצפייה לחצו על הסרטון

כמה כסף לגייס מהבנק

אני רוצה לתת לכם טיפ כדי שתדעו כמה כסף לגייס מהבנק. הרבה בעלי עסקים שואלים אותי ״רותם, כמה כסף לקחת?״ הרבה פעמים זה מתמצא בזה שזה כמה שהבנק מוכן לתת להם ואני אומר לא. לצפייה בסרטון לחצו כאן

תזרים מזומנים לניהול פיננסי נכון

אני רוצה לתת לכם טיפ איך דרך תזרים מזומנים אפשר להתחיל לשלוט בניהול הפיננסי. אז זה הולך ככה, תזרים המזומנים אם אנחנו רוצים לעשות אותו קדימה זה הרבה עבודה גם בתכנון, גם בתפעול. לצפייה לחץ על הסרטון

למה אני לא מסכים שלקוחות שלנו ייקחו הלוואה בערבות המדינה בבנק שלהם

הלוואות לעסקים

למעט מקרים נדירים שאנחנו הולכים בהסכמה עם הבנק של הלקוח לגיוס כספים ורה ארגון משמעותי באשראים ושיש הסכמה מוקדמת שחלק ממנו יעשה, דרך המסלול בערבות המדינה, אני לא מסכים שלקוחות שלנו יקחו את ההלוואה בערבות המדינה בבנק שהם עובדים אתו.

מה קורה בפגישה הראשונה

הרבה בעלי העסקים שבסופו של דבר מגיעים אלי לפגישה מספרים לי שהם מאוד פחדו להגיע אליי ואני מבין אותם, זה לא סתם. מה הם חווים הרי ביום יום? הם אומרים לעצמם שנייה, אם אין לי מספיק כסף בחשבון הבנק סימן שהעסק לא טוב, אני לא בסדר והאמת היא ברוב המקרים שונה לחלוטין. לצפייה בסרטון המלא לחצו […]

ככה בונים תכנית פעולה פיננסית חזקה לשנת 2019

ייעוץ פיננסי עסקי

אני פוגש הרבה בעלי עסקים שהתכנית שלהם היא להגדיל את העסק. אבל כשאני מתחיל לרדת איתם לפרטים ומתשאל אותם לגבי התכנית, יוצא במקרים רבים שהתכנית האמתית היא פשוט לעשות את המקסימום ולקוות לטוב.

תזרים מזומנים – המפתח להצלחת העסק שלך

היי. הורדתם את תזרים המזומנים שלנו? התחלתם למלא? לא התחלתם למלא. תרגישו טוב, זה בסדר. אין ביקורת בכלל, חבר׳ה. רוב בעלי העסקים מורידים את התזרים. לצערי הם לא ממלאים. למה הם לא ממלאים? כי הם רועדים מפחד. לצפייה לחצו על הסרטון

אם אתם עובדים עם כמה בנקים ויש לכם בלאגן בעסק, אתם חייבים לצפות בסרטון הזה

הרבה בעלי עסקים באים ושואלים אותי, ״רותם, תגיד, עם כמה בנקים לעבוד?״ והתשובה הפשוטה היא לפחות עם שני בנקים. למה לפחות עם שני בנקים? כי אני לא רוצה להיות תלוי בגורם בנקאי אחד שכשהכל טוב הוא באמת רוצה לתת לי הלוואות, והיחסים איתו טובים ונוחים, והרבה יותר מסודר להתנהל מול גורם בנקאי אחד. לצפייה לחצו […]

האתגרים של בעלי עסקים קטנים

גיוס אשראי לעסק

עסקים רבים מגיעים למצב בו מסגרת האשראי שלהם בבנק, אינה מספיקה לתשלומים השוטפים והם חורגים מהמסגרת עליה סוכם עם הבנק. התופעה מקשה מאוד על ההתנהלות השוטפת של העסק וגם של הבנק ומהווה הפרה של הסכם. כן, מדובר בהפרה של ההסכם עם הבנק. ההסכם אומר שהבנק מאשר ללקוח למשוך כספים באופן חופשי עד לגובה מסגרת האשראי.

ייעוץ עסקי פיננסי

ייעוץ עסקי פיננסי

באים אלי אנשי עסקים ואומרים לי "תשמע רותם…" "המינוס שלנו הולך וגדל ואנחנו לוקחים עוד ועוד הלוואות" "אנחנו לא יודעים לנהל את תזרים המזומנים כמו שצריך" "אין לנו ניהול פיננסי טוב" "בוא אתה, יועץ עסקי פיננסי, תלמד אותנו לנהל את תזרים המזומנים ואז נפתור את כל הבעיות"

שליטה פיננסית

ייעוץ עסקי

אני פוגש ומדבר עם הרבה בעלי עסקים שיש משהו שחוזר על עצמו שהם אומרים לי פעם אחרי פעם ואחד אחרי השני הם אומרים לי "רותם אנחנו עובדים טוב, יש לנו שירות טוב, מוצרים טובים, הלקוחות מרוצים.

אפשר לנשום – דחו את המע"מ ל 21 לחודש

תזרים מזומנים

תמיד מוזר לי לשמוע מבעלי עסקים את המשפט: "המע"מ הורג אותי" הרי כולם יודעים שאנחנו בסה"כ גובים של מע"מ, גובים כסף עבור מע"מ מהלקוחות שלנו, מקזזים את מה ששילמנו לספקים שלנו ואת מה שנשאר אנחנו אמורים להעביר למע"מ.

האם אתה שולט בעסק או שהוא שולט בך

ניהול תזרים מזומנים

  שאלתם את עצמכם פעם, איך זה להיות בעל עסק רגוע, שהגיע להצלחה כלכלית יציבה, ושולט בעסק בכל ההיבטים הפיננסים שלו, במקום שהעסק ישלוט בו?

10 הטעויות הגדולות שבעלי עסקים עושים כשחסר להם כסף בעסק

תזרים מזומנים

בעלי עסקים שנקלעו לבעיות תזרים חשים ברוב המקרים מצוקה גדולה. הם משקיעים זמן רב בניהול בעיות התזרים והשריפות שנוצרות כתוצאה מכך, אבל אם נסתכל בכנות, מדובר במאבק הישרדות שמלבד הישרדות והמאבק לשמור את הראש מעל המים, לא יוצר דבר בעסק.

אז מה אם יש לכם רואה חשבון?

יועץ פיננסי

עם היד על הלב: אם לא היינו מחויבים עפ"י חוק לדווח לרשויות המס – כבעלי עסקים, האם היינו בודקים את מצב ההכנסות שלנו בצורה קבועה?

נמאס לך לכבות שריפות בעסק? תקרא את זה

הלוואות לעסקים

אביתר הגיע אליי מותש. הוא בשנות ה-50 שלו, בזוגיות שנייה, ואחרי 4 שנים של עבודה סביב השעון בעסק שהקים. הוא היה לחוץ, עייף, לא ישן בלילות, טובע בהלוואות. פשוט חי ממה שאין – לוקח הלוואה לכבות איתה שריפה (הלוואה שאין לו באמת יכולת להחזיר), נתקע, ואז לוקח עוד הלוואה כדי לסגור את ההלוואה הקודמת, וככה […]

הגיע ה-15 לחודש ושוב אין כסף לשלם למע"מ או לספקים?

פגישת ייעוץ פיננסי

בואו נדבר רגע על ניהול עסק בינוני או קטן. ואנחנו מדברים על עסקים טובים ורווחיים, שמכניסים בין 1-10 מיליון ₪ בשנה, והקטע הוא שלרוב הם "מרגישים" שהם מפסידים, כי הם חיים בתחושת לחץ, כל היום רודפים אחרי הזנב של עצמם עם מטף ענקי ביד –עסוקים בכיבוי שריפות. מכירים את זה?

לאן נעלם הכסף שהעסק שלך מכניס?

גיוס אשראי לעסק

אני פוגש יותר ויותר בעלי עסקים שמגיעים למחזור הכנסות שנתי של כמה מיליוני ש"ח. הם מרגישים שהם מרוויחים יותר כסף על הנייר, אבל רק על הנייר. חשבון הבנק ממש לא מראה את זה. הם תוהים לאן נעלם הכסף?

מה חשוב לדעת בנוגע להלוואות בלון?

הלוואות בלון

המונח "הלוואת בלון" הוא מונח שגור יחסית בעולם המימון הבנקאי ובחוץ בנקאי, ובעוד אנשים רבים מכירים את המושג הזה, רבים אינם יודעים בדיוק מה הוא מתאר – מהן הלוואות בלון, מהם היתרונות והחסרונות של הלוואות מסוג זה וכו'. מהי בעצם הלוואות בלון ומה חשוב לדעת בנוגע לסוג הלוואות זה במידה ואנו מתעניינים בנטילת הלוואה?

מהן הטעויות הנפוצות שבעלי עסקים עושים כשהם קולטים עובדים, ואיך לעשות את זה נכון, ב-3 שלבים פשוטים

ליווי פיננסי

"קשה למצוא עובדים טובים", "הם לא עושים את מה שאני מצפה שהם יעשו", "הם לא טובים כמוני", "זה יקר מדי", "הם כל הזמן רוצים העלאה בשכר", "הם ראש קטן", "הם ילמדו את העבודה ומיד יעזבו". מכיר את המשפטים האלה?

איך מונעים את הירידה בהכנסות בקיץ ובחגים

ניהול פיננסי

בשנים הראשונות שלי בעסק, חודשי הקיץ היו פשוט נפילה. כל פעם מחדש הייתי נכנס ללחץ לקראת יולי-אוגוסט. האמנתי, כמו כולם, שאין מה לעשות בתקופה הזו, פשוט לקחת אוויר ולצלול עד שנעבור אותה.

דרכים מומלצות להימנע מהפתעות בלתי נעימות בתזרים המזומנים

ניהול תזרים מזומנים

בעלי עסקים קטנים רבים אינם מייחסים את החשיבות הראויה לתזרים המזומנים, ולבעיות האקוטיות שהוא עלול לגרום לעסק. עבור כל יזם, מנהל או בעל עסק אשר אינו מבין את חשיבותו העצומה של התזרים, מספיק רק להכיר את הנתונים בדבר אחוז העסקים הקטנים והבינוניים אשר קורסים עקב בעיות בתזרים.

מתי אסור לפרוע הלוואה

הלוואות

מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כשאתם קוראים או שומעים את המילה – הלוואה? תנו לי לנחש – תסכול? כישלון? בעיות תזרים? נדודי שינה? אתם לא לבד.

תיקח כסף מהבנק רק אחרי שאתה צופה בסרטון הזה

ייעוץ כלכלי

לא כדאי שתיקח שקל נוסף מהבנק לפני שאתה צופה
 בסרטון הזה! תאר לך מצב בו: יש מינוס בבנק, הספקים מחכים לתשלום, סוף החודש מתקרב ואין לך איך לשלם לעובדים. יצא לך להיות בסיטואציה הזאת?

איך מגדילים רווחים מהתנהלות נכונה מול ספקים

ליויי פיננסי לעסקים

אתם לא מרגישים לפעמים קצת כמו תמנון? השלוחות של הידע ומגוון המיומנויות שלכם אמורות להקיף שלל תחומים: ניהול, שירות, מכירות, שיווק ועוד. אבל האתגר הכי משמעותי שניצב מולכם הוא ניהול פיננסי איכותי.

טעויות נפוצות בניהול עסקים קטנים והדרכים להימנע מהן

ייעוץ פיננסי לעסקים

ניהול עסק קטן הוא לרוב משימה קשה ומאתגרת הרבה יותר ממה שנראה מהצד. בעוד ניווט עסק קטן במים הסוערים של פעילות עסקית בשוק תחרותי מתגלה כמשימה מלאת אתגרים וסכנות שונות, ישנן טעויות בסיסיות רבות אשר חוזרות על עצמן במקרים רבים.

מה רלבנטי עבור הבנק על מנת להעניק הלוואה לעסק?

הלוואות

עסקים קטנים ובינוניים רבים נתקלים לא מעט בצורך לקבלת הלוואה מהבנק או מקרנות סיוע המיועדות למגזר זה. הלוואות אלו עשויות להיות לטווח הקצר (דוגמת מסגרות אשראי עסקיות) או לטווח הארוך, למטרות הון חוזר וניהול תזרים מזומנים, למטרות השקעה והתרחבות של העסק וכו'.

הלוואות לעסקים קטנים – כל מה שרצית לדעת

הלוואות לעסקים קטנים

שנות הפעילות הראשונות של עסק הן לרוב הקשות והמאתגרות ביותר במהלך מחזור חייו. אינספור יזמים ומנהלים מכירים את תחושת האתגר הניצב בפני מי שמנסה להקים ולנהל עסק חדש, להצליח לייצב אותו ולשימו על המסלול לצמיחה והתפתחות.

טיפים אפקטיביים לניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים

אחד הצרכים הפיננסיים הבסיסיים והחשובים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול נכון, זהיר ומחושב של תזרים המזומנים. הזרם השוטף של תקבולי העסק (ההכנסות) ושל ההוצאות השוטפות שלו צריך להיות מחושב מראש, על מנת שהעסק יוכל לתפקד בצורה חלקה, וחשוב מכך – להמשיך לצמוח ולהתפתח כל הזמן.

ניהול פיננסי לעסקים בחודשי הקיץ , או: מתכון ללימונדה ב – 5 צעדים

ייעוץ כלכלי

הקיץ הישראלי מגיע אל בעלי העסקים תמיד בהפתעה, נכון? הוא מתחיל כבר בפסח, אנחנו מספרים לעצמנו שכולם בחו"ל ולכן "חלש", בחודש מאי אנחנו מנסים להציל את המצב לקראת חודש יוני עמוס מסיבות הסיום ומתלוננים ש"לאף אחד אין ראש לקנות כלום חוץ ממתנות לגננות".

פגישת ייעוץ עם רו"ח רותם זילברמן – לא רק תזרים

תזרים מזומנים

הי, שבוע טוב! אז עברו להם עוד כמה שבועות מאז ששלחתי אליך את אקסל תזרים המזומנים שלי. זה פרק זמן סביר כדי להתחיל לעבוד באופן שוטף עם הקובץ ולהתחיל לקבל שליטה טובה במספרים. איך אתה מסתדר עד כה?

קרן חדשה למימון עסקים בינוניים: האם זהו המפתח לצמיחת המשק?

הלוואות לעסקים בינוניים

המציאות הכלכלית הנוכחית מאופיינת בריביות נמוכות עד אפסיות, מה שיוצר מיצג של נזילות. ספרו את זה לעסקים בסדר גודל קטן או בינוני. כאשר הם זקוקים לפתרונות מימון מגורמים בנקאיים או חוץ בנקאיים, כפי שקורה לא מעט, הם נתקלים בקשיים.

גיוס המונים באמצעות מניות – והפלטפורמות שמאפשרות זאת

גיוס המונים

גיוס משקיעים הוא האתגר הגדול ביותר של לא מעט עסקים, בעיקר בסדר גודל קטן עד בינוני. הגורמים הכלכליים הרשמיים בישראל מודעים לכך, ולכן לא מפתיעה העובדה שהם החליטו להעביר בסוף השנה הקודמת את "החוק לקידום השקעות בחברות הפועלות בתחומי הטכנולוגיה בעילית (היי טק)".

האם כדאי להכניס שותף לעסק ובאיזה מחיר

ייעוץ כלכלי לעסקים

אני מקבל מספר פניות כל חודש מבעלי עסקים קטנים אשר שוקלים להכניס שותף לעסק. קבלת החלטה על הכנסת שותף לעסק קטן, אינה פשוטה בעיקר כיוון שצריך לוותר על סמכויות וחופש פעולה אשר נעלמים כלא היו.

הלוואות לעסק: האתגר הניהולי של עסקים קטנים

הלוואות

עסקים בישראל, ועל אחת כמה וכמה כאלה המוגדרים כקטנים, נאלצים להתמודד עם שורה ארוכה של קשיים פיננסיים. אלה עלולים להופיע בכל שלב, החל מהקמת העסק, דרך הפעילות השוטפת שלו וגם כשאנשיו מעוניינים לקבל מרווח נשימה או להגדיל את פעילותו.

בקרוב – קרנות חדשות להשקעה בעסקים בינוניים

הלוואות

בעלי עסק, ובייחוד אלה שסדר הגודל שלהם מוגדר קטן עד בינוני, מכירים את זה: הקושי התמידי לנהל תזרים מזומנים, ההוצאות הגבוהות והצורך להשקיע הרבה מאד מאמצים כדי להישאר עם הראש מעל המים.

הלוואות חברתיות: מה המאפיינים שלהן? מתי הן משתלמות?

הלוואה חברתית

העולם הכלכלי בו אנו חיים אינו קופא על שמריו אפילו רגע אחד. אפשר לראות את זה בדרכים המגוונים בהן אנשים מבצעים כיום פעולות שעד לפני מספר שנים היה ניתן לבצע רק בצורה אחת. קחו לדוגמא את המצב של קבלת הלוואה, תחום אשר נשלט בעבר באופן כמעט מוחלט דרך הבנקים, או לכל היותר גופים פיננסיים חוץ […]

הקמת בנק חברתי: האם המהפכה הכלכלית מתחילה כאן?

בנק חברתי

במציאות הנוכחית, כל מה שחברתי, במובן הכלכלי, נתפס עבורנו כדבר שעשוי להשפיע על החיים של כולנו באופן חיובי: חשבו, למשל, על מונח דוגמת הלוואה חברתית, אחד הטרנדים החשובים בזירה הכלכלית העולמית בשנים האחרונות.

הלוואות חברתיות: כל מה שחשוב לדעת על המגמה הכלכלית המסקרנת ביותר של 2016

הלוואות חברתיות

אם אתם בקיאים ולו מעט בזירה הכלכלית, ייתכן שכבר שמעתם על המונח "הלוואות חברתיות", שהפכו לפופולאריות במיוחד בעולם בעשור האחרון ובישראל בשנתיים האחרונות. ברמה הכללית מאד, הלוואה חברתית היא הלוואה בין עמיתים, כלומר, אנשים אנונימיים אשר מקושרים אחד לשני באמצעות פלטפורמה (לרוב, אתר אינטרנט) – ללא מעורבות של הבנקים.

קבלת הלוואה לעסקים מהבנק: יש דבר כזה. אבל תצטרכו להשקיע

הלוואות לעסקים

המציאות מראה שהרבה מאד עסקים בישראל, בעיקר קטנים אבל גם גדולים, עשויים להידרש למימון מהבנק בשלב זה או אחר. עיקר הקשיים נוגעים לשלבים הראשונים של הקמת העסק, אם כי ייתכן שגם לאחריו יהיה צורך להיפגש עם מנהל הבנק במטרה לקבל הלוואה, לבקש הגדלה של מסגרת האשראי או ליהנות מזכויות פיננסיות נוספות. הבעיה היא שזה ממש […]

ניהול תזרים מזומנים נכון: המפתח להצלחה עסקית

תזרים מזומנים

אחד הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על ההצלחה של העסק, ללא כל ספק, הוא האופן בו אנשיו מנהלים את תזרים המזומנים שלו. הבעיה העיקרית היא שניהול התזרים, בתנאים כמעט מובנים מאליהם של אי ודאות כלכלית (בטח ביחס לעתיד העסק), אינו דבר פשוט. אז מהו מקור הקשיים? וכיצד ניתן להתגבר עליהם?

איך מפסיקים לפחד מהבנק ומקטינים את הוצאות המימון ב- 40 אחוז

תזרים מזומנים

המקרה הבא נשמע לכם מוכר? שאול (שם בדוי), המנכ"ל של חברה ותיקה העוסקת ביבוא ציוד ושיווק לנקודות מכירה קרא לי כיוון שהחברה עברה שינויים רבים ונראה כי נקלעה לבעיית תזרים מזומנים. מדובר בחברה מצליחה ורווחית על הנייר כלומר הדוחות מראים על רווח אבל בחשבון הבנק המינוס והחובות רק הולכים ותופחים. ישר נכנסנו לעבודה:

7 סיבות למה כל עסק חייב יועץ כלכלי

ייעוץ כלכלי

אם אתם עומדים בראש עסק, לא צריך לספר לכם מדוע ההתנהלות הכלכלית שלכם חייבת להיות ללא דופי. סביר להניח שאתם גם יודעים את ההשלכות השליליות השונות של התנהלות פגומה. מה שייתכן שאתם לא נותנים עליו את הדעת הוא שהדרך היעילה והמומלצת ביותר לצעוד קדימה, מבחינה כלכלית, היא באמצעות ייעוץ של בעל מקצוע. הנה שבע סיבות […]

7 הטיפים הטובים ביותר בתחום הייעוץ הכלכלי לעסק

ייעוץ כלכלי לעסק

ייעוץ כלכלי היא פעולה שהתכלית שלה ברורה: להעניק לגורם שמזמין את הייעוץ (לרוב, בעל עסק) את כל הידע, הכלים והדגשים בדרך להתנהלות המופתית בשדה המשחק הפיננסי. זוהי תורה של ממש, המצריכה ידע תיאורטי ניכר, שימוש בכלים מעשיים והבנה מלאה של צרכי העסק. הנה מספר עצות חשובות שיאפשרו לכם, העומדים בראש העסק, התנהלות נכונה בתחום.

מה אתה צריך לעשות כדי להתקרב עוד צעד לאקזיט?

מה אתה צריך לעשות כדי להתקרב עוד צעד לאקזיט? משיח אולי לא בא – אבל אני בהחלט יכול לטלפן. כשמנהלים עסק קטן, תמיד צריך להיות עם האצבע על הדופק , לשפר את תזרים המזומנים, לחפש אפיקי מימון חדשים לדאוג לניהול שוטף, וגם לחלום חלומות על "אקזיט" קטן. אבל איך עושים את זה נכון, והכי חשוב […]

אפשרויות הכנסת משקיעים תמורת הלוואות

הלוואות לעסקים

פתרונות מימון לעסקים קטנים: במה מומלץ לבחור? אם אתם מנהלים עסק קטן, אתם בטח מכירים את זה: הצורך להיות עם האצבע על הדופק כל העת מבחינה כלכלית, הנסיונות לשפר את תזרים המזומנים שלכם והחיפוש המתמיד אחר פתרונות מימון אלה או אחרים.

התוכנית לעסקים קטנים – יוצאת אל הדרך

תוכנית עסקית לעסקים קטנים

כמה פעמים ביום אמרת לעצמך את המשפטים האלה בראש: "חייב עוד עובד שיפנה עבורי שעות עבודה הכסף נבלע לי בעסק, גם החודש אני לא יודע אם אני מרוויח או מפסיד? חייב לקחת עוד הלוואה, אבל פוחד, ההכנסות החודש לא היו מספיק גבוהות, הלוואי שהיה לי זמן לפתח ולהשקיע יותר בעסק מתחרים פחות טובים בהרבה מרוויחים […]

יועץ כלכלי לעסקים: כל מה שחשוב לדעת

ייעוץ כלכלי

בתור בעלי עסק, יש לכם שאיפה אחת: להתנהל בצורה מיטבית מבחינה כלכלית, מה שעשוי להגדיל את הרווחים שלכם בצורה משמעותית. הבעיה היא שהמים של התחום הפיננסי עמוקים במיוחד, כאשר לא פעם ישנו חשש מלהיכנס אליהם בכלל. הפתרון המתבקש בצורה ארוכה של מצבים הוא להיעזר באיש מקצוע שיכול לשפר אינספור היבטים בהתנהלותו של העסק. איש המקצוע […]

שוק ההלוואות לעסקים קטנים רותח

הלוואות לעסקים קטנים

בשנים האחרונות, אנחנו עדים למגמה בעלת השלכות כלכליות משמעותיות על שלל גורמים בישראל. ניתן להבחין במגמה בה גופים פיננסיים, לרבות בנקים או גופים חוץ מוסדיים (חברות ביטוח או חברות המחזיקות בקרנות פנסיה), מעניקים תשומת לב הולכת וגוברת לעסקים הקטנים. בד בבד עם זאת, עולה ההבנה לפיה עסקים אלה מהווים מנוע הצמיחה של המשק הישראלי כולו.

איך בונים תזרים מזומנים?

תזרים מזומנים

תזרים מזומנים הוא אחד המונחים החשובים ביותר בתחום הנהלת החשבונות כיום. המונח מתייחס, ברמת העל, לבחינת תנועות הכסף של עסק, ארגון או אדם פרטי למשך תקופת זמן מסוימת, הן מבחינת ההוצאות והן מבחינת ההכנסות.

הלכו העוגיות בא הכסף ! וידויו של קונדיטור

ליווי פיננסי לעסק

את גיא הכרתי בסדנא "מתחברים למספרים", האחרונה שהעברתי. איש מרשים,  אשר שאל שאלות מאוד ברורות והחלטיות, ולכן הופתעתי כשהוא התקשר אלי השבוע וביקש דחוף לקבוע פגישת ייעוץ.

תנו לעצמכם מתנה לחג – השנה זה ישתלם יותר, מבטיח !

ליווי פיננסי לעסק

תקופת החגים הם תקופה שמחה, אבל יכולה להיות גם בעייתית לעסק. לפני החגים, מרבית העסקים הקטנים נמצאים בתהליך מאסיבי של הכנה ואגירת סחורה לקראת חודש ספטמבר, כך שיהיו מספיק מוצרים אם זה למתנות, לצרכי הבית או לכול צורך אחר.

בקרוב בישראל: מאגר נתוני אשראי מרכזי שצפוי לשנות את חוקי המשחק בתחום

גיוס אשראי

אחת ההמלצות העיקריות של הועדה לשיתוף בנתוני אשראי, אשר הוקמה לפני כשנה על ידי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ושרת המשפטים הקודמת, ציפי לבני, מתייחסת להקמתו של מאגר נתונים מרכזי. את המאגר יקים בפועל בנק ישראל, כאשר הבעלות שלו תהיה ציבורית.

ההבדל בין השניים האלה משפיע דרמטית על הרווחים

הזמנה לכנס כלכלי

ההבדל בין השניים האלה משפיע דרמטית על הרווחים שלכם ולא פחות חשוב על ההנאה! אחת ההבחנות החשובות ביותר שמשנה את כללי המשחק בעסק והרווחיות היא: האם אתם מנהלים נכון את העסק שלכם? או שהעסק מנהל אתכם וזה עניין של זמן עד שהעסק יכנס למינוס או במילים אחרות גרעון.

גיוס אשראי של 250,000 שקל לעסק בחובות

גיוס אשראי לעסק

הדבר הבא יעזור להבין את השלבים שצריך לעבור בכדי לגייס יותר כסף מהבנק, זה פשוט עניין של לדעת לעשות את זה נכון. בין אם אתם צריכים לקבל הלוואה לעסק? או שיש בעיית תזרים מזומנים? או שאולי אתם בכלל רוצים לפתח את העסק? הנה דוגמא איך אנחנו עושים את זה, כשאתם שומעים איך גייסנו לאבי  250,000 […]

הרכבת הקשה: על הנפגעים העיקריים מהעבודות על הרכבת הקלה

ירידה בהכנסות בעלי עסקים

בשבועות האחרונים, נושא העבודות על הרכבת הקלה נמצא בכותרות החדשות כמעט בכל שעה. עם כל השינויים הצפויים במרקם החיים ובהסדרי התנועה ברחבי גוש דן, בטווח הקצר והארוך כאחד, לא ניתן להתעלם מנקודה אחת: הפגיעה בבעלי העסקים הממוקמים במתווה הרכבת הקלה היא משמעותית, והיא נותנת את אותותיה כבר עכשיו, שבועות ספורים בלבד לאחר שהפרוייקט יצא לדרך […]

על הקושי שבניהול תזרים מזומנים – והדרך הנכונה לעשות זאת היטב

ניהול תזרים מזומנים

מחסור במזומנים הוא בעיה עימה נאלצים להתמודד כל העסקים, ובייחוד אלה אשר סדר הגודל שלהם קטן עד בינוני. כך, במקום לחשוב על התפתחות וצמיחה, עסקים רבים נמצאים בהישרדות כלכלית של ממש, כשהם נושקים לגבול המקסימלי של מסגרת האשראי שלהם – מה שמונע מהעסק לתפקד על פי צרכיו ומקטין את הסיכויים לפריצה שלו קדימה. מצב שכזה, […]

לקנות מכונית יד שנייה, חדשה או לקחת בליסינג?

ייעוץ כלכלי - האם לרכוש רכב חדש, משומש או בליסינג

איפה תקבלו את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף שלכם? התשובה יכולה להפתיע אתכם…מה שבטוח זה שכאשר תסיימו לקרוא את המאמר תוכלו לחסוך הרבה כסף מתזרים המזומנים שלכם בכל שנה –רווח נקי שלכם!

סדנה לבעלי עסקים – כתבו עלינו במקומונים

כתבו עלינו בעתונות אודות סדנא בנושא תזרים מזומנים

חברות וחברים  יקרים בעקבות  הכנס  הגדול  שעשינו  עם  עיריית חולון  ועם  חברנו חיים כץ,  כנס חולון  לעסקים  קטנים  ובינוניים  ב  6.7.15, הרמנו  אחריו סדנא  ייעודית לבעלי  עסקים  מחולון  בנושא  ניהול תזרים מזומנים. הסדנא  נערכה  במדיטק  חולון  בתאריך  22.7.15  והשתתפו  בה   כ  40  בעלי  עסקים. להלן כתבות  שהתפרסמו במקומונים  על  הסדנא – בגל גפן  ובשקמה. מ.ט.י. […]

מנהל עסק קטן? כך תתנהל בצורה מיטבית מבחינה פיננסית

ייעוץ כלכלי

כל בעל עסק חייב לתת את הדעת על התנהלות הפיננסית שלו. השאיפה הברורה היא לניהול ראוי של תזרים מזומנים, שיאפשר מרווח נשימה כלכלי ושימנע פתרונות חירום לא אטרקטיביים שרק פוגעים בעסק בטווח הארוך. מה שחשוב להדגיש הוא שכאשר מקפידים על מספר דגשים ניתן להגשים את מטרת העל הזו ובכך להצעיד את העסק מספר צעדים קדימה.

חדשות מצוינות לעסקים: התשלום מהמדינה יתקבל בזמן

חדשות פיננסיות לעסקים

שמירה על תזרים ראוי של מזומנים בעסק אינה משימה פשוטה. על מנת להגשים את מטרת העל וליצור איזון בין ההכנסות להוצאות, ועל אחת כמה וכמה רווח, נדרשת התנהלות כלכלית נכונה. מצב בו התשלומים מתקבלים על העבודה או השירות באיחור משמעותי נפוץ עד מאד, למרבה הצער, ומקשה מאד על ניהול תזרים מזומנים לעסק.

ניהול תזרים מזומנים

ניהול תזרים מזומנים

בכל עסק, בלי קשר לגודלו או לתחום הפעילות שלו, הניהול הכלכלי צריך להיות ללא דופי. שאיפת העל היא לתזרים מזומנים מיטבי, אשר מביא להכנסות גבוהות פי כמה ביחס להוצאות, או לכל הפחות ליצירת איזון ביניהם.

טיפים לשיפור תזרים המזומנים של העסק

תזרים מזומנים

דומה כי אין צורך להכביר מילים על הצורך של ניהול תזרים מזומנים מושכל בכל עסק, בלי קשר לגודלו או לתחום הפעילות שלו. הבעיה היא שבלא מעט מקרים, מתברר כי כוונות לחוד ומציאות לחוד:

הלוואות לעסקים – מהן האפשרויות המקובלות? ואיך בוחרים?

הלוואות

בתור בעלי עסקים, התרחיש הזה מוכר לכם: הרגע בו אתם מבינים שאין ברירה אלא לגשת לסניף הבנק בו מנוהל החשבון שלכם ולבקש אחר הלוואה בסדר גודל זה או אחר, שתאפשר לכם תזרים מזומנים ראוי – לפחות לפרק זמן מסוים. מה שחשוב להדגיש הוא שבזה הרגע נכנסתם לשדה משחק רחב במיוחד, ולו מכיוון שישנן לא מעט […]

ייעוץ כלכלי לעסקים: כל מה שחשוב לדעת

ייעוץ כלכלי לעסקים

ההתנהלות הכלכלית של עסק, בלי קשר לגודלו או לתחום הפעילות שלו, אינה פשוטה כלל וכלל. אלא שיש בנמצא פתרון שיכול להפוך אותה לנוחה וליעילה פי כמה, ולכן גם לרווחית במיוחד – וזה עוד בלי להזכיר סיוע במניעת טעויות קריטיות דוגמת ניהול שאינו ראוי של תזרים מזומנים או קבלת הלוואות שהן הכול חוץ ממשתלמות. וכאן בדיוק […]