איך עושים שינוי בעסק במינימום עלות ומקסימום רווח

ייעוץ כלכלי וליווי פיננסי לעסק

כל פעם אני נדהם מחדש כשאני מגלה את הדברים טובים שקורים תוך כדי בנייה של תזרים מזומנים ותקציב.

לאחרונה אני מלווה עסק בתחום שירותי התשתית. מדובר בעסק שיש לו כמה צוותי עבודה ומבצע עבודות בשטח עבור כמה לקוחות.

ללקוח הייתה מצוקת תזרים מזומנים קלה, לא משהו שלא מוכר אצל רוב בעלי העסקים הקטנים והבינוניים במשק.

קראו כאן אודות הלוואות לעסקים. מידע חשוב לבעלי עסקים גדולים, בינוניים או קטנים.

כיוון שלקוחות רבים שמגיעים אלי נמצאים במצוקת תזרים מזומנים  בדרך כלל אני יודע איפה לחפש את המקומות בהם מצוקת האשראי גורמת להם לאיבוד רווחים. הפעם ממש לא עליתי על הנקודה באופן מידי, רק  תוך כדי עבודה גילינו  שהחברה שוכרת באופן קבוע טרקטור קטן.

איך ידענו שזה באופן קבוע ? זה עלה תוך כדי ניהול תזרים המזומנים השוטף שבעל העסק התחיל לעשות.

החלטנו להתחיל ולבדוק האם כדאי לקנות את הכלי או להמשיך ולשכור אותו. אין כמו מחקר טוב בשביל לקבל החלטה , בשביל זה ניתחנו את הפעילות לתקופה של שנה אחורה, מצאנו שהכלי מושכר כ 18 ימים בממוצע כל חודש, כלומר רוב החודש הוא נמצא בעסק ובעבודה.

ראינו שעלות השכרה ממוצעת בחודש עומדת על סך של כ – 22,000 ש"ח. עכשיו בדקנו את החלופה של קניית הטרקטור הקטן. בשביל זה ביצענו הערכה לשנה קדימה כשהתחשבנו בעלות העובד שיפעיל אותו, סולר, ירידת ערך של הטרקטור ותחזוקה שוטפת.

מצאנו שהעלות הממוצעת תעמוד על סך של כ – 12,000 ש"ח בחודש. כלומר ניתן להקטין הוצאה בסך של כ – 10,000 ש"ח בחודש ולייצר כמעט ללא סיכון רווח נוסף של כ-  120,000 ש"ח בשנה.

האם בעל העסק היה מופתע מהתוצאות ?התשובה היא: כן ולא.
הוא ידע בערך שיש כאן משהו שניתן לשנות, אבל הוא לא ידע בדיוק כמה זה שווה לו. חוץ מזה הוא אמר לעצמו שבטח הוא לא יוכל לממן את מהלך השינוי ורכישת הטרקטורון.  הוא היה צריך לשים מקדמה של כ – 27,000 ש"ח ולהמשיך לשלם את החוב בגין ההשכרה של החודשים הקודמים וכבר לשלם לעובד עבור הפעלת הטרקטורון – בור תזרימי מידי של כ – 60,000 ש"ח.

רוב בעלי העסקים יתקעו כאן. לכן ההתנהגות שלו הייתה טבעית מאד ומתאימה לרוב בעלי העסקים.

למה בסוף הוא קנה את הטרקטורון ?
כי הוא בנה יחד איתי את התמונה וראה אותה מול העיניים, הוא ראה רווח  נוסף די ברור של 120,000 ש"ח בשנה, כאן המשחק מתחיל להשתנות ברגע שרואים את הרווח באופן ברור אז זה דבר שכבר שווה מאד מאד להתאמץ בשבילו ובמצב כזה כבר לא רואים בעיניים ולא נותנים לשום דבר לעכב אותנו בדרך ליעד.

חשוב להבין שגם עסקים שמחזור ההכנסות השנתי שלהם עומד על 3 מיליון ש"ח הרווח בדרך כלל לא יעבור את ה 300,000 ש"ח – 500,000 ש"ח. כלומר במהלך פשוט ללא הגדלת מכירות הצלחנו להגדיל את הרווח השנתי בכ – 30%. מתאים, לא ? בטח שמתאים.

אז כל מי שרוצה לעשות את השינויים הקטנים שצריך לעשות אצלו בעסק  מוזמן להגיע לסדנת מתחברים למספרים הקרובה ולגלות איך עושים את זה.

לניהול פיננסי לחץ/י כאן או צרו קשר באמצעות האתר