איך זה שהעסק שלך מגלגל מיליונים ואתה עדיין לא רואה את הכסף?

ייעוץ עסקי

אני פוגש בכל שנה כמה מאות בעלי עסקים, חלק מהם כבר עשו את זה.
מה זה אומר עשו את זה?

כבר הגיעו למחזורים של עשרה מיליון, חמישה עשר מיליון ושלושים מיליון שקל בשנה ויותר. זה אומר שהם אנשי עסקים טובים, שהם כמה שנים טובות נמצאים בשוק, יש להם לקוחות טובים, עובדים, מוצרים, שירות טוב, יש להם מלאים..

לצפייה לחצו על הסרטון

חלקם הגדול מרוויח די טוב וכשהם מגיעים אלי, באים ואומרים:
"רותם? איפה הכסף?"
עכשיו זה די פשוט, כשאני מסתכל בדוחות הכספיים אני אראה מהר מאוד שכמעט תמיד הם מרוויחים, אבל עדיין אין מספיק כסף.

ולמה? בואו אני אתן לכם דוגמא.

נכנס אלי בעל עסק שמתעסק עם ייבוא, הוא משווק מוצרים ויש לו מחזור שנתי של חמישה עשר מיליון שקלים. הוא מרוויח כל חודש 180 אלף שקלים לפני מס.

עדיין יש בעיית תזרים מזומנים.
עכשיו למה?

בגלל שהוא בנה את עצמו לאורך שנים, הוא קנה מלאים, עשה טעויות, השקיע כספים בכל מיני מהלכים, הגיע להלוואות גבוהות עם החזרים שהוא לא יכול לעמוד בהם בשוטף.

אבל תזכרו, הוא עדיין מרוויח כל חודש!

כשהוא בא אלי בהתחלה והראה לי את ההלוואות שלו, זה היה דף נייר עם רשימה ארוכה של הלוואות עם החזרים חודשיים, תקשיבו טוב, של 700 אלף שקלים!

עכשיו, אי אפשר לעמוד בזה, אז כל היום שלו היה נראה בהתעסקות עם הבנקים במחזור של הלוואות, אבל הוא עדיין הרוויח 180 אלף שקל.

זוכר שהוא בא ודיברתי איתו, אמרתי לו "תגיד לי שנייה, אם נניח יש שקט מבחינת החזק ההלוואות והיה לך מיליון או שני מיליון, יכולת להגדיל את הרווח?" הוא התחיל לצחוק כי זה היה ברור שכן.

אז עשינו מהלך.
ראינו באמת מה מרוויחים, מאיפה מרוויחים, איך אפשר לשנות ומה עוד כדאי לעשות, שינינו את מבנה האשראי מהחזרים של 700 אלף שקלים, ירדנו להחזרים חודשיים של 50 אלף שקלים, גייסנו בהתחלה עוד מיליון שקל והוא עף קדימה.
הגדיל את הרווח שלו תוך כמה חודשים מ-180 אלף ל-280 אלף שקל בחודש.

זה היה די ברור שהוא יעשה את זה, כי בעל עסק כזה שכבר מרוויח כל כך הרבה כסף ויש לו מצוקת תזרים, אם נוריד לו את מצוקת תזרים המזומנים ונביא לו כסף, הוא כבר יידע מה לעשות איתו.

אז אם אתם בעלי עסקים שכבר הגיעו למחזורים שאני מדבר עליהם, עשרה מיליון, חמישה עשר מיליון, שלושים מיליון בשנה אפילו ומעלה בשנה, ואתם חשים שאתם יכולים לעשות את הדברים יותר טוב.
מה זאת אומרת? אם היה לכם יותר כסף, הייתם רצים קדימה יותר מהר, מרוויחים יותר, אתם לא יודעים כמה אתם מרוויחים, יש לכם מצוקת תזרים מזומנים, אז כנראה שיש לנו מה לעשות ביחד.
אנחנו יודעים לשים לכם תמונה מול העיניים. כנראה שאתם כן מרוויחים וכנראה שאפשר לגייס לכם את הכספים שאתם צריכים.

תבואו, נעזור לכם.
נעשה אתכם ניהול פיננסי כמו שצריך עם בקרה וניהול סיכונים. תוכלו להיות הרבה יותר שקטים, רגועים עם תמונה מול העיניים ולרוץ קדימה בשקט ובביטחון.

 

רותם זילברמן, לתיאום פגישת ייעוץ בתשלום
או צרו קשר: 052-3699478

אולי יעניין אותך גם:

יועץ עסקי

תזרים מזומנים

גיוס אשראי

ייעוץ עסקי פיננסי