איך מורידים לחץ תזרימי ובעיית תזרים מזומנים מדומה

ניהול נכון של תזרים מזומנים

לאחרונה הגיע אלי עוד לקוח שהיה בלחץ כבד מתזרים המזומנים שלו הוא לא היה מחובר למספרים של העסק שלו, אבל ידע לציין כי הלחץ התזרימי בו הוא נתון, קשה מאד.

הוא מייבא מוצרים מחו"ל ומשווק אותם בארץ לעסק מחזור שנתי של כ – 3.5 מיליון ₪. העסק שלו הפסיד כספים רבים בעבר, אך עבר להיות רווחי כבר לפני כשנתיים.

התחלנו להתחבר למספרים ומהר מאד גילינו כי העסק מרוויח כל חודש כ-  30,000 ₪ ומחזיר הלוואות בכל חודש בסכום של כ – 65,000 ₪ !!!. כן, הגרעון גדל כל חודש בכ – 35,000 ₪, סיוט.

נשמע מוזר נכון ? אז זהו שלא. ישנם המון עסקים רווחיים, אשר בכלל לא יודעים שהם רווחיים, הם סובלים מבעיות תזרים מזומנים קשות עקב החזרי הלוואות שהם לא יכולים לעמוד בהם.

למה זה קורה ?

ישנן סיבות רבות לכך, חלקן טובות וחלקן פחות טובות, מה שמשותף לכולן זה שהן עלולות ליצור בעיות קשות בתזרים המזומנים.

אלה הסיבות העיקריות:

− הפסדי עבר

− השקעות כושלות

− הגדלת מלאים

− עליה במכירות שגוררת עליה בחוב הלקוחות

− משיכות פרטיות גבוהות

כל עסק והסיבות שלו. מה שמשותף לכולם זו העובדה שרק ברגע שמתחברים למספרים אפשר להבין באמת אם העסק מרוויח או מפסיד. אז אם גם אתם רוצים להתחבר למספרים של העסק שלכם לחצו כאן על הקישור, שימו כמה מספרים ותגלו כמה מוצרים אתם צריכים למכור כדי להרוויח כל חודש את הכסף שאתם רוצים.

אגב הסוף של הסיפור הרבה יותר אופטימי, פרסנו את ההלוואות לפרק זמן ארוך יותר, ההחזר החודשי ירד ל 26,000 ₪, נוצר עודף תזרימי של 4,000 ₪ בחודש.

בנוסף גייסנו 150,000 ₪ לצורך פיתוחים עסקיים שהיו תקועים עקב מצוקת תזרים המזומנים.

 

שיהיה בהצלחה

רותם