תזרים מזומנים – המפתח להצלחת העסק שלך

היי. הורדתם את תזרים המזומנים שלנו? התחלתם למלא? לא התחלתם למלא. תרגישו טוב, זה בסדר. אין ביקורת בכלל, חבר׳ה. רוב בעלי העסקים מורידים את התזרים. לצערי הם לא ממלאים. למה הם לא ממלאים? כי הם רועדים מפחד.

לצפייה לחצו על הסרטון

הם מפחדים לראות את האמת. כי הרי מה הם יראו שם? רוב הסיכויים שהם יראו, שורה תחתונה, אין מספיק כסף. מה זה אומר? איך זה יכול להיות? בטח שזה יכול להיות. יכול להיות גם שהעסק רווחי ואין מספיק כסף, זה בכלל מוזר לבעלי עסקים.
אני פוגש בשנה בערך 300 בעלי עסקים שבאים אליי לפגישת ייעוץ. רובם מרוויחים. אין מספיק כסף. אז מי רוצה לראות את זה בתזרים מזומנים, ועוד לבד? אז מעדיפים לא למלא.

דרך אגב, מילוי תזרים המזומנים שלנו פשוט. קל מאוד למלא. תשימו פקידה או את בעל העסק למלא אותו, הוא קל.

 

הוא רק מתעד מה היה בבנק. אבל לא רוצים לראות, כי מפחדים. אומרים, ״בואנה, יש לי חוסר אמון הרי. מה אני אראה? שאני מכניס 30 ומוציא 40? אין לי פתרון, אז עדיף כבר לא לראות. אני ממשיך לרוץ, לעשות את המקסימום.״

חבר׳ה, זה לא מספיק טוב, זה הכי מסוכן. את מה שאתם עושים יש לכם במילא. אפשר קצת שונה. אפשר לקחת אתכם, עם העסק שלכם, שהוא כנראה רווחי, ולהריץ אותו הרבה יותר מהר קדימה.

אתם לא רואים איך? זה בסדר, הרבה בעלי עסקים לא רואים. מאיפה מתחילים לראות? מתחברים למצב הקיים. זה אומר, תן לי להבין את תזרים המזומנים של היום, אחר כך תן להבין את המצב העסקי.

איזה לקוחות יש לי, כמה עסקאות אני סוגר. ואז מתחילות לבוא השאלות. למה באות השאלות? כי הבנו מצב קיים. השאלות שבאות הן איך עושים יותר, איך מרוויחים יותר.

חכו. שלב ראשון, שיקוף מצב קיים. אחר כך השאלות באמת יגיעו, יגיעו גם הפתרונות. למה יגיעו הפתרונות? כי כנראה שאתם עושים משהו טוב, וצריך להגדיל אותו.

איך אני יודע? כי העסק שלכם כנראה רווחי. למה זה לא מספיק טוב? כי אתם לא מרוויחים מספיק. ואם רק תמשיכו לעשות את מה שאתם עושים, תגדלו. אבל רוב הסיכויים, כשתעבדו יותר קשה יתחילו להיות יותר ויותר מצוקות בעסק. גם אם תרוויחו יותר, זה לא יעזור לכם. צריך לשנות מסלול. צריך לצאת מאזור הנוחות.

הרבה פעמים אזור הנוחות הוא ביצה, ביצה די מסריחה. אבל לך תדע, תצא החוצה מהביצה, תעשה שינויים, יטרוף אותך אריה. מבין? אז אנשים מעדיפים להישאר בביצה. אם משקפים להם טוב את המצב הקיים, הם מתחילים להבין שיש אפשרויות, ששווה לקחת את הסיכון ולצאת.

וחבר׳ה, יוצאים לאט לאט לתכניות קצרות, מביאים מזכירה, מגדילים קצת את ההכנסות, ומתחילים מזה שמבינים בכלל לאן רוצים להגיע. יש יעדים, יש מטרות. מתחילים לעשות את השינויים. יוצאים מהביצה, ובצעדים קטנים מתחילים לכבוש את היעדים והמטרות שאתם שמים לעצמכם.

היום אין לכם את זה. אתם עושים את המקסימום, וזה לא מספיק טוב. איך אנחנו עושים את זה איתכם? אנחנו פשוט נותנים לכם יד ומתחילים לרוץ קדימה כמה שיותר מהר.

מה זה אומר, בתכלס? רבע שעה עבודה ביום שלכם, אחרי שאפיינו את מה כדאי לנו לאסוף, כי לא אוספים את כל הנתונים בעסק.

מכירים את חוק פארטו? חוק פארטו אומר ש-20% מהנתונים נותנים 80% מהתמונה. זה מה שצריך. ברגע שתהיה לכם תמונה ותוכלו לקבל החלטות, תוכלו לרוץ קדימה הרבה יותר מהר ועם פחות סיכון.

איזה לקוח לא מזמן אמר לי, ״רותם, מה שגיליתי איתכם שלזוז לאט כמו שאני זז, זה הכי מסוכן״. והוא התחיל לרוץ מהר, לקחת קצת סיכונים, והתוצאות שלו מדהימות.

תראו, עשינו את זה עם מאות בעלי עסקים. אנחנו עושים את זה כל הזמן עם בעלי עסקים. אנחנו רוצים ויכולים לעשות את זה גם איתכם.

אם זה מעניין אתכם, תשאירו כאן פרטים, נחזור אליכם, נבדוק שאנחנו אכן מתאימים אחד לשני. ניתן יד, ונתחיל לרוץ קדימה.

שיהיה המון בהצלחה.

להורדת טבלת תזרים מזומנים כנסו לכאן

להסברים נוספים אודות תזרים מזומנים לחצו כאן