גיוס אשראי של 250,000 שקל לעסק בחובות

גיוס אשראי לעסק
הדבר הבא יעזור להבין את השלבים שצריך לעבור בכדי לגייס יותר כסף מהבנק, זה פשוט עניין של לדעת לעשות את זה נכון. בין אם אתם צריכים לקבל הלוואה לעסק? או שיש בעיית תזרים מזומנים? או שאולי אתם בכלל רוצים לפתח את העסק? הנה דוגמא איך אנחנו עושים את זה, כשאתם שומעים איך גייסנו לאבי  250,000 שקל למרות שהיה בחובות אתם תבינו איך אתם יכולים לעשות את זה בעצמכם:

אבי פנה אלי וסיפר שאחרי שנים רבות כשכיר הוא פתח עסק ב – 2013 בתחום יבוא וייצוא פתרונות אחסון ומשרד לגינות פרטיות. בהתחלה העסק התקדם מצוין, הלך לו ממש טוב וקצב הצמיחה שלו היה כ 50% לשנה. הוא היה רווחי כמעט מהרגע הראשון, אך הגיע אלי עם מצוקת תזרים מזומנים שעיכבה את התפתחותו. איך עסק מצליח מגיע לבעיית תזרים מזומנים? העסק של אבי מעניין מאוד הוא מייבא בעיקר מסין, שזה אומר שקודם משלמים וקונים סחורה במזומן ועד שהיא מגיע ונמכרת עוברים כ 4 חודשים (שוטף פלוס 90)

אז מה עשינו כדי לפתור הבעיה?

מיד התחלנו להתחבר למספרים: – ניתחנו את ההוצאות הקבועות, – את החוב לבנקים וההחזר החודשי, – את משיכות הבעלים למחייה שוטפת, – את סוגי המוצרים והרווח על כל אחד ואחד מהם. אבי יצא עם תקציב ותזרים מזומנים מסודרים לשנה. תחשבו איזה שקט זה נותן.. תענוג. בכל מקרה עכשיו זה רק הולך והופך להיות טוב יותר! בשלב הבא הלכנו לבנק וגייסנו 70,000 ₪ ראשונים רק כדי להזרים חמצן לעסק להזיז את הייבוא ולחדש מלאים. הכנו מראש את הבנק ואמרנו כי מדובר בשלב ביניים ועם סיום התכנית נצטרך ככל הנראה עוד אשראי. אחרי הפגישה בבנק ביקשתי מאבי להגיד לי מה צפי תזרים המזומנים עבור קניות מחו"ל שהוא צריך, כדי שהוא יוכל לספק את הסחורה שהשוק מבקש ממנו. אולי תופתעו לשמוע שפעם אחר פעם אבי שם הערכות שמרניות, הוא חשש לבקש כסף מהבנק והיה רגיל לקבל כל פעם קצת ולהסתפק בזה. הזכרתי לו שאם אנחנו שמים מספרים אמתיים בתוכנית לאחר שהתחברנו למספרים בעסק, אין כל סיבה לבקש מהבנק פחות כסף ממה שעולה בתכנית, כי הכסף הזה נועד לייצר עוד רווח וברור לנו בדיוק מה נעשה אתו. המשפטים: "הכסף נבלע לי בעסק" או "אני לא מבין איפה הכסף ?" לא קיימים במצב כזה, עכשיו כשהתוכנית מסודרת, קבענו פגישה עם מנהלת הסניף הצגנו לה את התקציב ותזרים המזומנים הצפויים וביקשנו 250,000 ₪ לקיום התכנית. מנהלת הסניף הסבירה לנו שהחוב של הלקוח גבוה עוד לפני האשראי הנוסף, אך היא מבינה לגמרי את המצב ומבטיחה תשובה תוך 48 שעות.

ומה קרה בסופו של דבר ?

היבוא בדרך, קיבלנו למחרת אישור שכל בקשת האשראי אושרה והלקוח קיבל הלוואה על סך של 250,000 ₪ ל 4 שנים 🙂 למה הצלחנו לגייס את האשראי שרצינו ? כי דיברנו עם הבנק שפה שנקראת: בנקאית, שפה שרוב בעלי העסקים הקטנים לא מדברים אתו. בנקאית זה אומר להציג לבנק תכניות כלכליות תקציב ותזרים מזומנים צפוי שגורמות לו להרגיש בטוח ולהיות יותר גמיש עם בעל העסק. כמובן צריך גם להסביר ולדבר עם הבנקאי, אבל הבסיס להידברות הזו, אלה הדיווחים הכלכליים. אז אם גם אתם רוצים לדעת כמה כסף אתם צריכים בשביל להרוויח יותר ולהצליח לגייס אותו   זה יעזור לכם לעבור מגרעון ומינוס בחשבון לצמיחה והגדלת רווחים בעסק ספרו לי איך היה! כמה מוצרים אתם צריכים למכור ואם אתם צריכים עזרה שלחו אלי הודעה אשמח לעזור.   לתיאום פגישת ייעוץ בנושא גיוס אשראי התקשרו לטלפון 052-3699478 או 03-9104422