למה זה מסוכן לצמצם הוצאות בעסק

ליווי פיננסי

בהרבה עסקים, כשיש לחץ תזרימי, האמונה של בעלי העסקים שכדי לצאת מהמצב הזה, צריך לצמצם.

לצמצם הוצאות. ואני מבין אותם, כי מאוד קל לראות שאם אני אוריד עובד שעולה 6,000 שקלים בחודש, אני אגדיל את הרווח ב-6,000 שקלים.

הרבה יותר קשה ללכת למהלכים שמגדילים את הרווח על ידי השקעות. מה הכוונה? להביא עוד עובדים, לעשות עוד שיווק, לייצר מנגנון עסקי הרבה יותר טוב, כדי להרוויח הרבה יותר כסף.

לצפייה לחצו על הסרטון

קשה לראות את זה כי הרי אם אתה עושה… מביא עוד עובד, ועושה עוד שיווק. כמה רווח בדיוק יצא מזה? מתי? אין תשובה חד משמעית, אבל זה הפתרון הכי נכון. מי שמתחבר למספרים רואה מה המצב הפיננסי שלו היום. למה זה באמת נראה ככה? איזה הכנסות יש לו? מאיזה מוצרים? איזה לקוחות יש? מתחיל להבין שהפתרון הוא בלמכור יותר, בלהביא עוד לקוחות, להוריד ממנו עבודה.

אני פוגש הרבה בעלי עסקים שמרוב לחץ תזרימי עושים את העבודה של המזכירה. הם לא מוכנים גם להביא מזכירה ב-2,000-3,000 שקל, ומעמיסים הכל על עצמם. למה? כדי לצמצם. כדי לחסוך. כי מאוד קל לראות את הרווח בצמצום.

והפתרון הוא אחר לגמרי. רק מי שיש לו רוגע, מחובר למספרים, יכול לראות את מה שאני מדבר עליו. יכול לראות שאם אני מכניס עוד עובד, ועושה עוד שיווק, יש לי סיכוי טוב להגדיל את הרווח שלי ב-10,000, ב-20,000 שקל בחודש.

תבינו, זה רווח שלא רשום באף דוח כספי, כי באף דוח כספי לא רשום כמה לא הרווחתי. תבינו, 20,000 שקל בחודש, נוספים, זה עוד 1,000 שקלים ביום.

זאת אומרת, כל יום שעובר ואני לא עושה את המהלכים האלה, אני מפסיד 1,000 שקלים. אז תחשבו טוב לפני שאתם הולכים לצמצם הוצאות, מה כדאי לכם לעשות.

שיהיה המון בהצלחה.

 

תכנים מעניינים נוספים כאן באתר:

תזרים מזומנים

להורדת אקסל תזרים מזומנים

הלוואות לעסקים

ליווי פיננסי

ליווי עסקי

ייעוץ עסקי

הלוואות חברתיות