ייעוץ כלכלי לעסקים: כל מה שחשוב לדעת

ייעוץ כלכלי לעסקים

ההתנהלות הכלכלית של עסק, בלי קשר לגודלו או לתחום הפעילות שלו, אינה פשוטה כלל וכלל. אלא שיש בנמצא פתרון שיכול להפוך אותה לנוחה וליעילה פי כמה, ולכן גם לרווחית במיוחד – וזה עוד בלי להזכיר סיוע במניעת טעויות קריטיות דוגמת ניהול שאינו ראוי של תזרים מזומנים או קבלת הלוואות שהן הכול חוץ ממשתלמות. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על ייעוץ כלכלי לעסק, הידוע גם בתור ייעוץ פיננסי.

הנושאים המרכיבים ייעוץ כלכלי פיננסי

ייעוץ כלכלי, כיאה לחשיבות ההיבט הפיננסי של התנהלות העסק, כולל בתוכו שורה ארוכה של נושאים. עם זאת, חשוב להדגיש בנקודה הזו כי משתנים שונים הנוגעים לעסק, דוגמת גודלו וצרכיו, עשויים בהחלט להשפיע על היקף אותו ייעוץ, כמו גם על המשתנים שמרכיבים אותו.

סיוע חיוני זה ניתן על ידי יועץ כלכלי מהשורה הראשונה, אשר מעניק לבעל העסק את המענה המקצועי ביותר. בין הנושאים הנכנסים כאן לתמונה ניתן להזכיר את אלה:

·       תכנון עסקי – ניתן תוך יצירת תוכנית עסקית כלכלית, המבוססת על הצבת יעדים לטווח הקצר והארוך כאחד. כולל בתוכו נושאים דוגמת בדיקת כדאיות עסקית או הערכת שווי חברות.

·       ניהול פיננסי – מתייחס לכל הצרכים הפיננסיים של העסק, דוגמת ניהול סיכונים, שיפור מאזני הרווח, צמצום הוצאות, ניהול תמחיר, קבלה נכונה של החלטות כלכליות ועוד.

לחץ כאן לפרטים נוספים אודות ניהול פיננסי

·       ניהול מושכל של תזרים מזומנים לעסק  – הסיוע ניתן תוך התבוננות על המצב הנוכחי וציפיות לגבי העתיד, מתוך מטרה לאפשר לעסק צמיחה, התמודדות עם משברים אפשריים וכיוצא בזה.

·       גיוס הון – סוגיה משמעותית במיוחד שתכליתה הערכה של גובה המימון הנדרש לעסק, המתקבל לרוב בצורה של הלוואות מגורמים פיננסיים, קרנות סיוע, משקיעים ועוד.

המטרה: ייעוץ פיננסי מקיף ככל האפשר

כפי שניתן לראות מהסקירה שהובאה להלן, הרבה מאד משתנים עשויים להיכנס לתוך משוואת הייעוץ הפיננסי. הנקודה החשובה היא שכדי שהעסק יתנהל היטב לאורך זמן, ולא רק יאפשר יציאה נקודתית מבורות כלכליים אליהם נכנסים, חשוב שהייעוץ המתקבל יהיה מקיף ככל האפשר. המדובר הוא בהליך שצריך לכלול בתוכו פעולות דוגמת סקירת ההתנהלות הכלכלית של העסק בהווה ובעבר, הערכת תחזיות לגבי העתיד שלו, בחינת היעילות הארגונית והניהולית של העסק, סקירת סיכונים העומדים מולו ועוד.

ככל שהתוכנית מקיפה אך גם ממוקדת, כך גדלים הסיכויים שהעסק יצעד מספר צעדים קדימה. יועץ פיננסי מקצועי באמת יקפיד ללוות את אנשי העסק לכל אורך הדרך ולתמוך בכל אחד משלבי התוכנית המתוכננת יחד עם בעליו.

לייעוץ כלכלי לחץ כאן או צור קשר באמצעות האתר