מה צריך לעשות כדי לקחת הלוואה בלי לדאוג ?

הלוואה לעסק

לרוב בעלי העסקים הקטנים אין מספיק כסף כדי לפתח את העסק שלהם ולהרוויח ממנו את הסכומים שהם היו יכולים להרוויח. זה מצב מאד מתסכל ומתיש, הם מתחלקים ברוב המקרים לשתי קבוצות:

למידע נוסף אודות הלוואות לעסקים לחץ כאן

קבוצת: החוששים

בעלי עסקים אלה, מרגישים שאין להם שליטה על תזרים המזומנים הם לא מבינים בדיוק כמה הם באמת מרוויחים וחשים שכל הלוואה שהם ייקחו תבלע בתוך העסק, תגדיל את החוב שלהם בבנק ולא יצא להם מזה כלום.

קבוצת: הרוצים אבל לא יכולים

בעלי עסקים אלה, בטוחים שאם הם יקבלו עוד כסף מהבנק הם יעשו אתו נפלאות, מבחינתם הבנק טועה ומקשה עליהם בכך שהוא לא נותן להם את הכספים.

לא משנה עם איזו קבוצה אתם יותר מזדהים בשני המקרים המצב מבאס, העסק תקוע ויהיה קשה מאד להתקדם.

איך יוצאים מהמצב, מקבלים את ההלוואה שצריכים ומרוויחים יותר ?

מכינים תכנית עבודה מסודרת אשר חייבים להיות בה שלושה מרכיבים חשובים:

  1. מה אתם עומדים לעשות עם הכסף שתקבלו ?
  2. כמה תרוויחו מכל המהלך ?
  3. ומתי תחזירו את הכסף ? (מפתיע אבל הבנק מצפה לקבל את הכסף בחזרה)

רוב העסקים גם אם קיבלו את הכספים נופלים במהלך הכי חשוב: בקרה

כלומר צריך לעשות מעקב אחרי ביצוע התכנית והתוצאות שלה, באופן יומי וחודשי בעזרת: תזרים מזומנים וקבצי מעקב שבניתם למדידת תוצאות כספיות וכמותיות. הבאתי לכם שני סיפורים של מהלכים קטנים שבוצעו באופן מסודר, בעלות ובסיכון נמוכים.

כנסו לדף השירותים של רותם זילברמן וקראו על סוגי חבילות הייעוץ הפיננסי  שלנו.

סיפור ראשון

עסק יצרני (בתחום הנגרות) בעל העסק הגיעה למסקנה שהוא יכול להקטין את עלות הקניות שלו ב 15% אם הוא יחליף את אחד הספקים. לצורך ביצוע המהלך הוא היה צריך 100,000 ₪.

מדובר על רווח נוסף של 15,000 ₪ בחודש, ללא הגדלת מכירות.

לעסק הייתה בעיה בתזרים המזומנים והבנק ידע על כך. למרות התכנית המסודרת שהצגנו, אשר כללה תקציב ותזרים מזומנים צפוי, הבנק לא התלהב לתת הלוואה נוספת לעסק, לאחר משא ומתן ושיחות שנמשכו כמה שבועות הבנק הסכים בסופו של דבר, להעמיד הלוואה נוספת בסך של 80,000 ₪ בלבד וזאת לתקופה קצרה של שנתיים.

הריבית הייתה גבוהה מאד: פריים + 6.25% (סה"כ 8.5%).

מבחינת העסק המהלך היה שווה, בעלות מימון של כ 570 ₪ לחודש, הוא ירוויח כ 12,000 ₪ לחודש. סכום שאמור להספיק גם להחזר החודשי של ההלוואה בסך של כ 3,300 ₪.

סיפור שני

עסק בתחום מתן שירותים מקצועיים בעל העסק הגיע למסקנה שאם היה לו עוד זמן פנוי, הוא היה מביא עוד עסקאות לאחר ניתוח מעמיק, הבנו שאם נכניס עזרה אדמיניסטרטיבית מזכירה, נוכל לפנות זמן יקר של בעל העסק הלקוח חשש מאד לבצע את המהלך כיוון שהיה בלחץ תזרימי קשה.
לבסוף החלטנו להכניס מזכירה בעלות של 6,000 ₪ לחודש לתקופה של שלושה חודשים במקביל בנינו תכנית עבודה לבעל העסק כדי לבחון מה הרווחנו או שלא הרווחנו  מהמהלך.

סה"כ הסיכון שהיינו מוכנים לקחת היה 18,000 ₪.

בסופו של דבר הסתבר שהלקוח הגדיל תוך כחודשיים את מחזור המכירות החודשי בכ 30,000 ₪, ממנו נשאר רווח נוסף שך כ 12,000 ₪ לחודש.

לסיכום

אם אתם רוצים לקחת אשראי נוסף במינימום סיכון תבנו תכנית עבודה מסודרת, ותעקבו אחרי הביצוע שלה.

אז אם אתה מעוניין לשפר את המצב הפיננסי של העסק שלך, צור איתנו קשר דרך האתר או התקשר אלינו לטלפון 03-9104422 או לנייד 054-2320077