הלכו העוגיות בא הכסף ! וידויו של קונדיטור

ליווי פיננסי לעסק

את גיא הכרתי בסדנא "מתחברים למספרים", האחרונה שהעברתי. איש מרשים,  אשר שאל שאלות מאוד ברורות והחלטיות, ולכן הופתעתי כשהוא התקשר אלי השבוע וביקש דחוף לקבוע פגישת ייעוץ.

כמובן שפיניתי עבורו זמן, כי כשמישהו מבקש דחוף, אני מבין שהבעיה תיכף מתפוצצת לו והוא זקוק באמת לעזרה מידית.

גיא התחיל את העסק שלו, בחצר הבית, שם בנה "זולה" קטנה בה אפה להנאתו לחברים ומשפחה, ולאט לאט התחיל לפנק גם את תושבי המושב….

כעבור שנתיים, ובלחץ הלקוחות המתגברים, הוא שכר מקום גדול בהרבה, עם מספר לא מבוטל של עובדים ועם מיטב המכשירים, החומרים והספקים.

שנה אחר כך, מצא גיא את עצמו עם מינוס היסטרי בבנק, וזאת למרות שכול העוגות והעוגיות נחטפות מהמדפים, והכסף זורם לעסק.

מיד חיברתי את גיא למספרים, וביחד גילינו שישנן מספר הלוואות בגין ניכיון שיקים עליהן הוא משלם ריבית גבוהה, כמו גם פס ייצור יקר מאוד של עוגיות, שלא מניב מה שמצופה ממנו.

למעשה, הפתרון להעברת העסק של גיא גדול יותר ולהקטנת ההוצאות היה מובן מאליו, אולם בגלל שהוא לא ראה את תמונת המצב הפיננסית הכוללת של העסק ושל קו העוגיות בפרט, הוא חי באשליה שהקו מוצלח מאוד.

אמנם כל העוגיות נמכרו, אבל קו זה הוציא יותר ממה שהכניס. בגלל עלויות חומרים, כ"א, שינוע ועוד, ורק כשהועמדו מול עיניו כל הנתונים במרוכז, ראה גיא את האור.

ההחלטה לבטל את קו העוגיות היתה קלה לגיא, וכך גם השיחה למנהל הבנק בה הוא התמקח על הריביות…ושינה את מבנה האשראי הבנקאי.

ישנם המון עסקים שלא יודעים שיכולים להיות רווחיים, אך רק ברגע שהם "מתחברים למספרים", הם יכולים להבין באמת אם העסק מרוויח או מפסיד וכמה, לאחר מכן קל לקבל החלטות ולשנות.

רוצה להבין איך תוכל להגדיל את הרווח בדרכים נוספות, לפני המשבר בעסק?

 

לחץ על הקישור, מלא את המספרים ותגלה מיד כמה מוצרים אתה צריך למכור כדי להתחיל להרוויח, עוד לפני הפגישה הראשונה שלנו.