7 סיבות למה כל עסק חייב יועץ כלכלי

ייעוץ כלכלי

אם אתם עומדים בראש עסק, לא צריך לספר לכם מדוע ההתנהלות הכלכלית שלכם חייבת להיות ללא דופי. סביר להניח שאתם גם יודעים את ההשלכות השליליות השונות של התנהלות פגומה. מה שייתכן שאתם לא נותנים עליו את הדעת הוא שהדרך היעילה והמומלצת ביותר לצעוד קדימה, מבחינה כלכלית, היא באמצעות ייעוץ של בעל מקצוע. הנה שבע סיבות מצוינות שיגרמו לכם לשקול זאת בחיוב.

  1. ידע זה כוח – התחום הפיננסי נחשב למורכב תמיד. אפילו למנהל המקצועי ביותר בעבודתו חסרים הכלים והידע התיאורטי שיאפשרו לו לפעול היטב בזירה הכלכלית. תפקידו של יועץ כלכלי, בהקשר הזה, הוא להעניק לבעל העסק את כל המידע הנדרש בתחום, או אפילו "לתרגם" את הצרכים הנקודתיים של העסק לכדי החלטות כלכליות מושכלות שבעליו מקבלים.
  2. חיסכון בזמן – עובדה נוספת המקשה על העסקים היא שלרבים מהם פשוט אין את הזמן הנדרש להשקיע בפעולות הכלכליות. כששגרת העבודה ממלאת את כל זמנם של בעלי העסק, ברור מדוע כל דבר שיאפשר להם לבצע מקסימום פעולות כלכליות במינימום זמן יכולה לסייע. במקרה הזה, פגישה אחת עם יועץ פיננסי יכולה לחסוך שעות ארוכות של התנהלות בשדה המשחק, שאף אחד לא מבטיח גם כך שתהיה נכונה.
  3. בניית תכנית – תכנית כלכלית מפורטת, הכוללת בתוכה התייחסות לכל היבט והיבט הנוגע לעסק, הוא מפתח מרכזי נוסף בדרך להצלחה הכלכלית של העסק. בניית התכנית מצריכה לא רק ידע בנושאים פיננסיים, אלא גם הכרה של האופן שבו העסק צריך לפעול. הניסיון של היועץ הכלכלי עושה את ההבדל, במצב הדברים הזה.
  4. חשיבות חוות הדעת הנוספת – ניהול עסק פשוט לא יכול שלא לכלול בתוכו היבטים רגשיים הנוגעים ל"בייבי" של בעליו. כאשר מכניסים לתמונה רגשות ופועלים על פי הלב, עלולים לבצע טעויות. מהבחינה הזו, יועץ כלכלי עשוי להיות הגורם המאזן, ה"קול השפוי" והסמכות המקצועית שמעניקה חוות דעת נוספת, אובייקטיבית אך מוסמכת יותר.
  5. ניהול סיכונים – הפעילות הכלכלית של כל עסק כוללת בתוכה תמיד הרבה מאד מלכודות בהן פשוט מאד להיתקל. הדרך הנכונה ביותר להתמודד עם המצב היא פשוט לדעת מהם הסיכונים העומדים עבור העסק הספציפי, בנקודת הזמן הנוכחית ובהתאם לאופי הפעילות שלו. ייעוץ כלכלי הניתן תוך הכרה של הסכנות האורבות בשדה המשחק הכלכלי יכול להכין את בעל העסק לקראתן, להעניק לו כלים להתמודדות עם משברים ולעיתים אף להפוך מצב שנראה שלילי לחיובי.
  6. מגוון נושאים בייעוץ אחד – ייעוץ כלכלי מקצועי הניתן כיום נוטה להיות מפורט ומקיף ככל האפשר. המשמעות הישירה של כך היא שאפילו במקרה של ייעוץ נקודתי, תהיה בוודאי נגיעה בשלל נושאים חשובים עבור העסק. היועץ יכול בהחלט להציע את הנושאים הרלוונטיים ביותר עבור העסק הנתון, כלומר, לבצע התאמה של תורת הניהול לצרכים המקומיים של בעל העסק.
  7. החיסכון הכלכלי – הטיעון האחרון, שככל הנראה מטה את הכף סופית לטובתו של הייעוץ הפיננסי, הוא שבאפשרותו להביא לתמורות כלכליות עצומות עבור העסק. שיפור ההתנהלות, קבלת ההחלטות הנכונות או הימנעות מטעויות שווים המון כסף. כל אלה מביאים לכך שעלויות הייעוץ (שגם כך הן מינימליות) בטלות לרוב בשישים.

 

לייעוץ כלכלי התקשרו אלי לטלפון 03-9104422 או צרו קשר דרך האתר.